Korábban már felkutattuk a miskolci lehetőségeket azok számára, akik táncolni szeretnének. Nemrégiben lett két éves a miskolci Salsa la rosa tánciskola, ahol kezdő szinttől a haladóig lehet salsát és különböző latin táncokat tanulni. A Salsa la rosa tánciskola alapítóival, Hajdú Zsuzsannával és Nenicska Gáborral beszélgettünk, akik kubai salsát és hozzá kapcsolódó egyéb táncokat oktatnak.
Borsod24: Kik vagytok ti és mivel foglalkoztok?
Nenincska Gábor: A mindennapokban gépészmérnökként dolgozom, a salsa az egyik hobbim, amit oktatunk is. A tanítást mondanám a másik hobbimnak is.
Hajdú Zsuzsanna: Jelenleg egy termelői boltban dolgozom. A salsa 20 éve van jelen az életemben, ez az ami feltölt és segít túllendülni a hétköznapi fáradalmakon.
B24: Mi az a salsa? Mitől különleges a többi latin tánchoz képest?
HZS: A salsa nem csak egy energiával teli tánc és zenei stílus, hanem inkább egy életérzés. Könnyen elsajátítható, nagyszerű közösségformáló erő, nemcsak a városban, hanem országos és nemzetközi szinten is.
B24: Honnan ered a salsa?
HZS: A salsa önmagában Kubából ered. Habár kubai salsaként vált ismertté, Kubában mégis kaszinóként emlegetik. A zene, amire táncolják, az a salsa. Az elmondások szerint a 60-as években figyelt fel rá egy amerikai üzletember, aki céljának tűzte ki, hogy megismertesse a világgal. Amikor Amerikában egy koncerten kubai salsát játszottak, a tánctéren mindenki a saját stílusában táncolt. Ezért mondták azt a zenészek, hogy olyan sokszínű, mint a salsa. (latin-amerikai mártogatós szósz.- a szerk.)
B24: Mitől vált népszerűvé szerintetek?
NG: Ahogy az előzőekben elhangzott, nagyon könnyű elsajátítani, jó hangzásúak a zenék, remek közösségformáló ereje van, és legvégső sorban egy kardió edzésnek sem utolsó.
HZS: Ami a legfontosabb, hogy könnyen kifejezheti magát az egyén a táncon keresztül.

B24: Miért kezdtetek salsát oktatni?
HZS: Én alapból húsz éve kezdtem el táncolni és viszonylag rövid időn belül már tanítottam is. Alapvetően több tánciskolában is oktattam, aztán két éve nyitottuk meg a saját tánciskolánkat, ahol már nem csak salsát lehet tanulni.
B24: Milyen szintű táncosokat tanítotok az óráitokon?
HZS: A táncosok ugyanúgy vegyesek, mint a salsa. Kezdőtől a haladóig mindenkit oktatunk. Fejlődött az iskolánk, mivel már tartunk fakultációs órákat, ahol a tanítványok külön fejleszthetik például a mozgáskoordinációjukat.
NG: Ahogy az előbb is említettük, rengeteg buli van Miskolcon is, országosan is. Az a szép a salsában, hogy egy kezdő táncos is megtudja találni a saját maga szórakozását, például egy ilyen bulin, mint egy haladó.
B24: Milyen terveitek vannak a jövőre tekintettel?
HZS: Mióta megalakult a saját táncstúdiónk, minden évben megrendezzük a Dias Cubanos rendezvényt, ahol az országban és nemzetközi szinten elismert oktatókkal találkozhatnak a táncosaink. Itt megemlíteném, hogy nem csak oktatók, hanem az ország különböző pontjairól érkeznek tanulni vágyó táncosok is. Ezeken a rendezvényeken a táncosok jelentős fejlődésen mennek keresztül. Ez egy igazi buli-hangulat
NG: Természetesen ide tartoznak a szokásnak nevezhető bulik, az órán kívüli csapatépítők is.
HZS: Ami a legfontosabb, hogy minél több embert megszólítsunk, és hogy minél több embernek adjuk át azt az örömöt, amit a tánc okoz.
Szöveg: Merucza Tibor
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!